Čo sú Nálepky?

528

Vydaných
nálepiek

Farebné, širokouhlé samolepky, zobrazujúce vo fotografickej kvalite Turistické známkové miesta, miniatúru príslušnej Turistickej známky, stručný popis miesta a jeho GPS súradnice. Môže ísť o doplnok zbierky Turistických známok, alebo o samostatnú zberateľskú hru pre turistov, ktorí pred vypálenou grafikou dávajú prednosť dvojrozmernému, farebnému zobrazeniu Turistických známkových miest. Doporučená predajná cena je 0,70 €.

Turistické nálepky sú číslované zhodne s Turistickými známkami. S Turistickými nálepkami sa hrá taktiež zberateľská hra, ktorej prémiou sú jednotlivé puzzle dieliky vytvárajúce mapu Slovenskej republiky. Mapa má rozmery 97 x 56 centimetrov a skladá sa z dielikov, ktoré do seba zapadajú. Dieliky sú samolepiace, takže je možné mapu lepiť na pevný podklad, alebo dieliky používať bez odlepenia zadnej strany ako tradičné puzzle.

Nazbierajte rad desiatich akýchkoľvek číselne nasledujúcich samolepiacich kupónov, ktoré sú súčasťou Turistických nálepiek – odlepte ich! Kupóny pošlite na adresu: Turistické známky Ondruš a spol. s r.o. Uloža 124 053 71 Vyšné Repaše. Nezabudnite uviesť spiatočnú adresu! Obratom vám pošleme dielik mapy Slovenskej republiky začínajúc číslom 001 a ďalej potom vždy ďalší naväzujúci puzzle dielik tak, aby sa z nich zhora nadol a zľava doprava postupne dala poskladať mapa Slovenskej republiky. Grafika mapy nezobrazuje notoricky známy kartografický podklad, ale je vytvorená ako koláž fotografií najvýznamnejších pamiatok, ktoré sa na konkrétnom území nachádzajú.

Pri zbieraní turistických nálepiek môžete využiť Denník Turistických nálepiek, ktorý je urobený na mieru. Obsahuje pole pre jednotlivé nálepky, pre poznámky, pečiatky, pre samolepky z turistických známok... Väzba denníka je riešena mosadznými skrutkami, takže môže mať premenlivú výšku, ktorá je prispôsobená tomu, ako sa stránky denníka objemovo zväčšujú vlepovaním nálepiek. Priložená priehľadná kapsa chráni jednu stránku, ktorú môžete vybrať z väzby a vziať so sebou na cesty samostatne.