Čo sú Turistické známky?

1064

Vydaných
známok

Sú to okrúhle, drevené, vypaľované plakety, ktoré sú suvenírom a zároveň potvrdením o dosiahnutí turisticky atraktívneho miesta. Inde sa kúpiť nedajú.

Náväzný číslovaný rad známok sleduje hrebene hôr, toky splavných riek, mapuje hrady, zámky, prírodné aj technické pamiatky, historické mestá, sprístupnené jaskyne, zoologické záhrady a mnoho ďalších zaujímavých miest. Turistické známky môžu byť vašim sprievodcom po krásach Slovenska. Celý systém je neustále rozširovaný.

Zberateľská hra

Ako sa hrá
zberateľská
hra?

106

Prémiových
známok

Nazbierajte rad desiatich akýchkoľvek číselne nasledujúcich papierových kupónov, ktoré sú súčasťou Turistických známok - odtrhnite ich! Nalepte ich na pohľadnicu, či korešpondenčný lístok a zašlite na adresu: TURISTICKÉ ZNÁMKY, Ondruš a spol., spol. s r.o,, Uloža 124, 053 71 (nezabudnite uviesť spiatočnú adresu!). Obratom Vám zašleme Prémiovú turistickú známku - za každú desiatku, zakaždým inú.

Uznávame číselne nasledujúce desiatky, tiež tie, ktoré nasledujú podľa poradia zo Zoznamu turistických známkových miest. Je len na Vás, ktorú desiatku nazbierate skôr, a ktorú si tak rozbijete. V zásade totiž platí, že na tisíc Turistických známok bude vyrobených sto známok prémiových.

Ak sa Vám stane, že z akýchkoľvek dôvodov nebudú mať na predajnom mieste Turistickú známku, radi Vám ju pošleme poštou proti akémukoľvek dôkazu o návšteve. Stačí pohľadnica s pečiatkou, účtenka, lístok, vstupenka a podobne. Môžu byť aj skopírované, originály vraciame.

Všetky Výročné turistické známky sú doplnené papierovým kupónom, takzvaným "Žolíkom". Rovnako ako v kartách je možné nahradiť ním ktorékoľvek číslo, ale len jedno v každej uplatňovanej desiatke. Objednávku chýbajúcich Turistických známok zašlite, prosím, e-mailom na adresu info@turisticke-znamky.sk alebo poštou na adresu: TURISTICKÉ ZNÁMKY, Ondruš a spol., spol. s r.o, Uloža 124, 053 71.

V objednávke uveďte tieto údaje: číslo Turistickej známky, jej názov, spôsob platby, spiatočnú adresu, prípadne i e-mailovu adresu a telefonický kontakt na vás - veľmi nám to pomôže kompletizovať vašu zásielku. Turistické známky posielame dobierkou alebo je možnosť platiť vopred, bankovým prevodom či poštovou poukážkou.

Číslo nášho účtu: IBAN: SK68 1111 0000 0014 1184 3007
Cena Turistickej známky je 2,30 €/ks